Škoda Octavia

Nástupce vozu Škoda 440 (Spartak), jehož čalounění známe jako své boty.

Sedačky a interiér do vozu Škoda Octavia

Krátký pohled do historie

Nástupce vozu Škoda 440 (Spartak), jehož varianty Super, Touring Sport a Combi byly vyráběny v letech 1959 až 1971, dostal své jméno podle pořadí modelů vyráběných závodem AZNP Kvasiny. Základem je slovo octo, tedy osm. Celkem bylo vyrobeno více než 286 tisíc vozů.

Škoda Octavia se výrazně prezentovala v automobilovém sportu. Zejména v roce 1961 dosáhla významného úspěchu v Rallye Monte Carlo, kde posádka ve složení Esko Keinänen a Rainer Eklund (oba Finsko) získala s vozem Octavia Touring Sport uznání za 6. místo. Svůj úspěch dokázali zopakovat na domácí půdě, kde skončili na celkovém 3. místě. Svoji bojovnost a zarputilost korunovali o rok později znovu ve Finsku, kde výsledek ještě vylepšili na celkové druhé místo.

Zdroj: Kronika ŠKODA AUTO: 1946-1990, druhý díl (Velebný, Nachtmann a Vacek)

Modely a provedení

Octavia  typ 985 (1959 – 1964)

Octavia Super (1959 – 1964)

Octavia Touring Sport typ 995 (1960 – 1962)

Octavia Touring Sport 1200 typ 999 (1962 – 1964)

Octavia Combi typ 703C, 704C a 993C (1961 – 1971)

Nabízíme kompletní čalounění vaší Škody

Hledáte-li čalouníka, který má zkušenosti, šikovné ruce, dobrou paměť, ve které jsou uloženy vzpomínky na originální zpracování původního čalounění vozů Škoda, cit pro návrh barevných kombinací a vhodného materiálu, tak jste na správném místě.

Nové čalounění sedaček

Sedačky, které byly do Octavie v prvních letech instalovány, šlo o typ 985/702 (1959-1961), nenabízely příliš mnoho komfortu. Další verze, které následovaly, Octavia Super 993/703 (1959-1964), Octavia Touring Sport 995 (1960-1964), Octavia Touring Sport 999 (1962-1964) a Octavia Combi 993C/703C-704 (1961-1971), postupně přinesly očekávané pohodlí a dostatek prostoru.

Rádi s klientem hledáme ideální barevnou kombinaci látky a koženky. Rovněž se nebráníme sedačkám pouze z potahové látky. Zkušenosti máme s mnoha variantami (bílo-černá kombinace potahová látky, bílo-šedá kombinace koženky a potahové látky apod.). Nebráníme se, pokud má zákazník vlastní návrh a vlastní materiál. Jediné, co je nutné přivézt, je základní konstrukce sedaček. Vše ostatní zajistíme.

Sedačky máte, ale nechcete je zašpinit? Vyrábíme snímatelné potahy, které vaše sedačky ochrání. Materiál a barevné provedení vybereme při vaší návštěvě naší dílny.

Kompletní čalounění předních sedaček a zadní lavice může trvat cca 1 až 2 týdny.

Oprava sedaček

Trápí vás prodřená či rozpáraná sedačka? Nevadí. S tímto druhem poškození se setkáváme velmi často. Poškození vzniká při nasedání, používáním nevhodného typu oblečení, špatné údržby apod.

Oprava poškozené sedačky netrvá dlouho. Počítejte s rozmezím 1 až 3 dnů. Celková doba závisí na rozsahu poškození sedačky a výplně.

Čalounění výplní (tapecí)

Výplně dveří s bočními kapsami čalouníme v souladu s výběrem barvy vozu a sedaček. Z materiálů volíme potahovou látku a koženku. K prošívání používáme kvalitní čalounické nitě.

Čalounění výplní dveří trvá cca 3-4 pracovní dny. Lhůta se zpravidla kryje s čalouněním palubní desky.

Čalounění palubní desky

Přístrojová deska, která si prošla napříč všemi verzemi vývojem své funkce, je nejčastěji čalouněna do černé koženky. Tak, jak bylo řečeno u čalounění sedaček, není překážkou použít i jinou barvu (červená, hnědá apod.). Opět záleží na tom, jaký bude celkový dojem.

Čalounění přístrojové desky trvá cca 3-4 pracovní dny.

Čalounění stropu

K čalounění stropu používáme bílou stropovici, případně černou koženku.

Čalounění stropnice trvá cca 1-2 pracovní dny.

Často kladené dotazy

Ano, máme sice orientační ceník našich služeb, ale dáváme přednost individuální kalkulaci, kdy bereme v potaz přání zákazníka, složitost prací a cenu materiálu. Máte-li zájem, můžete nám poslat nezávaznou poptávku. Naše konzultace jsou zdarma.

Poslat dotaz
Opravu přední sedačky (řidiče, nebo spolujezdce) lze provést do 1-3 dnů. Menší zakázky (čalounění tapecí, palubní desky apod.) zpravidla realizujeme do 3-4 pracovních dnů. Realizace větších zakázek (čalounění sedaček a interiéru) může trvat cca 1-2 týdny.
K čalounění používáme Alcantaru, potahové látky, koženky a eko kůže (pravé napodobeniny pravé kůže) od prověřených dodavatelů. Pokud se rozhodnete nás navštívit, ukážeme vám naše vzorníky.

Váš dotaz si pečlivě prostudujeme a zvážíme všechny možnosti. Pokud budeme potřebovat více informací, zavoláme vám. Odpověď pošleme nejpozději do 3 pracovních dnů na váš e-mail. Budete-li mít zájem, domluvíme si osobní setkání, při kterém si upřesníme všechny detaily a ukážeme vám naše vzorníky potahových látek, koženek  a stropovic.

Ano, pokud vám nevyhovuje standardní otevírací doba, prosím, zavolejte nám a domluvíme si schůzku v sobotu, nebo v neděli.

Stačí nám, když přivezete konkrétní části interiéru, které chcete čalounit. Nevíte-li si rady, nevadí, automobil přivezte. Sedačky, výplně a ostatní části sami demontujeme. Jakmile budeme mít vše hotové, vrátíme vše do pořádku.

Nemusíte mít obavy, jak se dopravit domů, když nám automobil svěříte do úschovy. Dovezeme vás do nejbližšího města Čáslav, kde můžete nastoupit do vlaku, který pravidelně cestuje na trase Praha – Brno. Ve městě Kolín, které je 2 zastávkou ve směru do Prahy, lze přestoupit do vlaku, který směřuje na Moravu.

Široký výběr látek, koženek a stropovic

Za 30 let podnikání jsme navázali kontakt s řadou spolehlivých a kvalitních dodavatelů potahových látek, koženek, eko kůži a stropovic. Pokud nás navštívíte, rádi vám ukážeme naše vzorníky.

Máme spokojené zákazníky

„S Petrem Zárubou spolupracuji již řadu let. Známe se ještě z dob, kdy pracoval v autoservisu v Kutné Hoře. V posledních cca 10ti letech pro mne dělal čalounění do mých vozů, ať už to byla Škoda Octavia nebo Škoda 110 R. Velice pěkně mi přepracoval přední sedačky do soutěžního vozu Lada. Spokojenost, vždy perfektní práce. Jelikož má hodně práce, je zapotřebí ho zavčasu kontaktovat, tak aby se mi čalounění setkalo se zbytkem renovace veterána na konci jeho opravy. Doporučuji. Petře, vydrž dělat ještě dlouho.“

Pro pana Anděla jsme realizovali:

  • čalounění sedaček a interiéru do vozu Škoda Octavia,
  • čalounění sedaček a interiéru do vozu Škoda 110 R.
„Petr Záruba odvedl krásnou práci a u mne to bylo obzvlášť zajímavé i z důvodu, že se interiér dělal na dvakrát a čalounění sedadel dokonce bez přítomného vozu. Sedadla a výplně pan Záruba udělal ve své dílně. Následně asi za měsíc jsme se sešli u mne doma, kde dodělal potažení přístrojové desky koženkou a kompletně přečalounil interiér kobercem. Renovaci provedl již v únoru roku 2014 a dodnes je vše perfektní.“

Pro pana M. B. jsme realizovali:

  • čalounění sedaček a výplní do vozu Škoda Felicia,
  • čalounění interiéru kobercem.

Nejste si stále jistí, zda jsme ti praví, co se hodí k čalounění vašeho vozu Škoda? Podívejte se na další reference, které nám naši zákazníci poskytli.

Máte otázky? Napište nám.

Aby naše odpověď co nejlépe zodpověděla všechny vaše dotazy, prosím, uveďte co nejvíce informací. Pokud nám budou nějaké informace chybět, napíšeme vám. Děkujeme.

Nebo nám zavolejte.

Hledáte referenční fotografie naší ostatní práce?