Škoda 110 R

Předchůdci sportovní verzi vozu Škoda 130 RS provedeme čalounění sedaček, výplní, stropu a přístrojové desky.

Sedačky do vozu Škoda 110 R

Krátký pohled do historie

Škoda 110 R (Škoda 110 R Coupé), které se v letech 1970 až 1980 vyrobilo zhruba 57 tisíc vozů, byla na svojí dobu velmi drahým automobilem. Zdroje mluví o částkách kolem 60 až 70 tisíci korun československých. Řada nadšenců, kteří toužili po vlastním sportovním voze, mohli uplatnit své schopnosti a „erko“ si podle své fantazie vylepšit. Řada nedostatků (koroze, těžší řazení, vyšší spotřeba oleje atd.) jim časem nedala na výběr. Vše skončilo 30. prosince 1980.

„Erko“ se stalo předchůdcem velmi známé a úspěšné verze vozu Škoda 130 RS („Porsche východu“), která v automobilovém sportu navázala na výborné úspěchy starších sourozenců z řad Felicia a Octavia. Dalším modelem, který se 110 R inspiroval, byla Škoda Garde.

Zdroj: Kronika ŠKODA AUTO: 1946-1990, druhý díl (Velebný, Nachtmann a Vacek)

Modely a provedení

Model 1970

Model 1971 (8/1970 – 7/1971)

Model 1972 (8/1971 – 7/1972)

Model 1973 I. (8/1972 – 12/1972)

Model 1973 II. (1/1973 – zatím nezjištěno)

Model 1973 III. (1/1973 – 7/1974)

Model 1975 (8/1974 – 6/1976)

Model 1976 (8/1975 – 6/1976)

Model 1977 (7/1976 – zatím nezjištěno)

Model 1980 (8/1979 – zatím nezjištěno)

Model 1981 (8/1980 – 12/1980)

Pokud hledáte označení série, do které patří váš automobil, navštivte web skoda110r.com, kde naleznete celkový přehled.

Nabízíme kompletní čalounění vaší Škody

Hledáte-li čalouníka, který má zkušenosti, šikovné ruce, dobrou paměť, ve které jsou uloženy vzpomínky na originální zpracování původního čalounění vozů Škoda, cit pro návrh barevných kombinací a vhodného materiálu, tak jste na správném místě.

Nové čalounění sedaček

Přední a zadní sedačky v drtivé většině čalouníme do černé koženky. Střed sedadel je potažen perforovanou koženkou. Boky sedadel a opěradel čalouníme do hladké koženky. Nevidíme však problém ve výběru jiné barevné kombinace (béžová, černá, bílá, hnědá apod.) nebo materiálu (potahová látka, alcantara apod.). To, co platí u ostatních sourozenců 110 R, platí i pro „erko“, tzn. výběr materiálu a barvy musí s vozem ladit.

Materiál (látku, koženku a výplň) zajistíme. Jediné, co je nutné přivézt, je základní konstrukce sedaček.

Sedačky máte, ale nechcete je zašpinit? Vyrábíme snímatelné potahy, které vaše sedačky ochrání. Materiál a barevné provedení vybereme při vaší návštěvě naší dílny.

Kompletní čalounění předních sedaček a zadní lavice může trvat cca 1 až 2 týdny.

Oprava sedaček

Trápí vás prodřená či rozpáraná sedačka? Nevadí. S tímto druhem poškození se setkáváme velmi často. Poškození vzniká při nasedání, používáním nevhodného typu oblečení, špatné údržby apod.

Oprava poškozené sedačky netrvá dlouho. Počítejte s rozmezím 1 až 3 dnů. Celková doba závisí na rozsahu poškození sedačky a výplně.

Čalounění výplní (tapecí)

Výplně dveří čalouníme nejčastěji do černé barvy. Střed (pruh) potáhneme do perforované koženky. Prošití provedeme kvalitní čalounickou nití.

Čalounění výplní dveří trvá cca 3-4 pracovní dny. Lhůta se zpravidla kryje s čalouněním palubní desky.

Čalounění stropu

K čalounění stropu používáme bílou stropovici, případně černou koženku.

Čalounění stropnice trvá cca 1-2 pracovní dny.

Čalounění palubní desky

Přístrojová deska je stějně jako u ostatních vozů Škoda čalouněna koženkou. Nejčastější barvou je černá a červená. Překážkou není kombinace dvou barev, černá a červená, černá a bílá apod.

Čalounění přístrojové desky trvá cca 3-4 pracovní dny.

Čalounění kufru

Čalounění kufru provedeme z odolného a kvalitního koberce.

Často kladené dotazy

Ano, máme sice orientační ceník našich služeb, ale dáváme přednost individuální kalkulaci, kdy bereme v potaz přání zákazníka, složitost prací a cenu materiálu. Máte-li zájem, můžete nám poslat nezávaznou poptávku. Naše konzultace jsou zdarma.

Poslat dotaz
Opravu přední sedačky (řidiče, nebo spolujezdce) lze provést do 1-3 dnů. Menší zakázky (čalounění tapecí, palubní desky apod.) zpravidla realizujeme do 3-4 pracovních dnů. Realizace větších zakázek (čalounění sedaček a interiéru) může trvat cca 1-2 týdny.
K čalounění používáme Alcantaru, potahové látky, koženky a eko kůže (pravé napodobeniny pravé kůže) od prověřených dodavatelů. Pokud se rozhodnete nás navštívit, ukážeme vám naše vzorníky.

Váš dotaz si pečlivě prostudujeme a zvážíme všechny možnosti. Pokud budeme potřebovat více informací, zavoláme vám. Odpověď pošleme nejpozději do 3 pracovních dnů na váš e-mail. Budete-li mít zájem, domluvíme si osobní setkání, při kterém si upřesníme všechny detaily a ukážeme vám naše vzorníky potahových látek, koženek  a stropovic.

Ano, pokud vám nevyhovuje standardní otevírací doba, prosím, zavolejte nám a domluvíme si schůzku v sobotu, nebo v neděli.

Stačí nám, když přivezete konkrétní části interiéru, které chcete čalounit. Nevíte-li si rady, nevadí, automobil přivezte. Sedačky, výplně a ostatní části sami demontujeme. Jakmile budeme mít vše hotové, vrátíme vše do pořádku.

Nemusíte mít obavy, jak se dopravit domů, když nám automobil svěříte do úschovy. Dovezeme vás do nejbližšího města Čáslav, kde můžete nastoupit do vlaku, který pravidelně cestuje na trase Praha – Brno. Ve městě Kolín, které je 2 zastávkou ve směru do Prahy, lze přestoupit do vlaku, který směřuje na Moravu.

Široký výběr látek, koženek a stropovic

Za 30 let podnikání jsme navázali kontakt s řadou spolehlivých a kvalitních dodavatelů potahových látek, koženek, eko kůži a stropovic. Pokud nás navštívíte, rádi vám ukážeme naše vzorníky.

Máme spokojené zákazníky

„S Petrem Zárubou spolupracuji již řadu let. Známe se ještě z dob, kdy pracoval v autoservisu v Kutné Hoře. V posledních cca 10ti letech pro mne dělal čalounění do mých vozů, ať už to byla Škoda Octavia nebo Škoda 110 R. Velice pěkně mi přepracoval přední sedačky do soutěžního vozu Lada. Spokojenost, vždy perfektní práce. Jelikož má hodně práce, je zapotřebí ho zavčasu kontaktovat, tak aby se mi čalounění setkalo se zbytkem renovace veterána na konci jeho opravy. Doporučuji. Petře, vydrž dělat ještě dlouho.“

Pro pana Anděla jsme realizovali:

  • čalounění sedaček a interiéru do vozu Škoda Octavia,
  • čalounění sedaček a interiéru do vozu Škoda 110 R.
„Petr Záruba odvedl krásnou práci a u mne to bylo obzvlášť zajímavé i z důvodu, že se interiér dělal na dvakrát a čalounění sedadel dokonce bez přítomného vozu. Sedadla a výplně pan Záruba udělal ve své dílně. Následně asi za měsíc jsme se sešli u mne doma, kde dodělal potažení přístrojové desky koženkou a kompletně přečalounil interiér kobercem. Renovaci provedl již v únoru roku 2014 a dodnes je vše perfektní.“

Pro pana M. B. jsme realizovali:

  • čalounění sedaček a výplní do vozu Škoda Felicia,
  • čalounění interiéru kobercem.

Nejste si stále jistí, zda jsme ti praví, co se hodí k čalounění vašeho vozu Škoda? Podívejte se na další reference, které nám naši zákazníci poskytli.

Máte otázky? Napište nám.

Aby naše odpověď co nejlépe zodpověděla všechny vaše dotazy, prosím, uveďte co nejvíce informací. Pokud nám budou nějaké informace chybět, napíšeme vám. Děkujeme.

Nebo nám zavolejte.

Hledáte referenční fotografie naší ostatní práce?