Škoda Felicia

Nádherný český roadster, jehož sedačky a interiér oživíme.

P1070818-kopie

Krátký pohled do historie

Modernizovaná verze vozu Škoda 450 spatřila světlo světa v roce 1959, kdy jej československá automobilka AZNP Kvasiny poprvé veřejně představila v Lipsku. Celkem bylo v letech 1959-1964 vyrobeno 14 863 vozů, které nám dělají radost dodnes.

Škoda Felicia je právem považována za nádherný příklad českého veterána, který je stále ve veliké oblibě. De facto jde o poslední typ kabrioletu, který česká Škodovka vyrobila. Však také byl vůz v prvních letech hojně vyvážen do zahraničí, zejména do NDR (Německá demokratická republika).

Zdroj: Kronika ŠKODA AUTO: 1946-1990, druhý díl (Velebný, Nachtmann a Vacek)

Modely a provedení

Felicia 994 (1959 – 1962)

Felicia Super 1221 ccm (1962 – 1964)

Nabízíme kompletní čalounění vaší Škody

Hledáte-li čalouníka, který má zkušenosti, šikovné ruce, dobrou paměť, ve které jsou uloženy vzpomínky na originální zpracování původního čalounění vozů Škoda, cit pro návrh barevných kombinací a vhodného materiálu, tak jste na správném místě.

Nové čalounění sedaček

Přední sedačky a zadní lavici čalouníme do koženky a potahové látky, které po dohodě s klientem vybereme a objednáme. Nebráníme se variantě, kdy si zákazník obstará vlastní materiál, který nám předá.

Střed sedadel a výplně dveří sladíme do barvy karosérie. Máme k dispozici všechny používané barvy (červená, modrá, zelená atd.). Máme v úctě původní zpracování v jedné barvě (černá, bílá, červená, nebo šedá), ale vyslyšíme i přání zákazníka a zvolíme novější vzhled. Pokud máte jen základní konstrukci sedaček, nevadí, výplň a ostatní materiál zajistíme.

Sedačky máte, ale nechcete je zašpinit? Vyrábíme snímatelné potahy, které vaše sedačky ochrání. Materiál a barevné provedení vybereme při vaší návštěvě naší dílny.

Kompletní čalounění předních sedaček a zadní lavice může trvat cca 1 až 2 týdny.

Oprava sedaček

Trápí vás prodřená či rozpáraná sedačka? Nevadí. S tímto druhem poškození se setkáváme velmi často. Poškození vzniká při nasedání, používáním nevhodného typu oblečení, špatné údržby apod.

Oprava poškozené sedačky netrvá dlouho. Počítejte s rozmezím 1 až 3 dnů. Celková doba závisí na rozsahu poškození sedačky a výplně.

Čalounění výplní (tapecí)

Výplně dveří s bočními kapsami čalouníme v souladu s výběrem barvy vozu a sedaček. K prošívání používáme kvalitní čalounické nitě.

Čalounění výplní dveří trvá cca 3-4 pracovní dny. Lhůta se zpravidla kryje s čalouněním palubní desky.

Čalounění palubní desky

Přístrojovou desku, která od druhého pololetí roku 1960 zdobí Škodu Felicii, čalouníme do kvalitní koženky. Barevné provedení závisí na přání zákazníka, ale nejčastěji používáme koženku v černé barvě, případně volíme barvu sedaček a vozu.

Čalounění přístrojové desky trvá cca 3-4 pracovní dny.

Čalounění sklápěcí střechy

Je nám velice líto, ale sklápěcí střechy nečalouníme. Děkujeme za pochopení.

Často kladené dotazy

Ano, máme sice orientační ceník našich služeb, ale dáváme přednost individuální kalkulaci, kdy bereme v potaz přání zákazníka, složitost prací a cenu materiálu. Máte-li zájem, můžete nám poslat nezávaznou poptávku. Naše konzultace jsou zdarma.

Poslat dotaz
Opravu přední sedačky (řidiče, nebo spolujezdce) lze provést do 1-3 dnů. Menší zakázky (čalounění tapecí, palubní desky apod.) zpravidla realizujeme do 3-4 pracovních dnů. Realizace větších zakázek (čalounění sedaček a interiéru) může trvat cca 1-2 týdny.
K čalounění používáme Alcantaru, potahové látky, koženky a eko kůže (pravé napodobeniny pravé kůže) od prověřených dodavatelů. Pokud se rozhodnete nás navštívit, ukážeme vám naše vzorníky.

Váš dotaz si pečlivě prostudujeme a zvážíme všechny možnosti. Pokud budeme potřebovat více informací, zavoláme vám. Odpověď pošleme nejpozději do 3 pracovních dnů na váš e-mail. Budete-li mít zájem, domluvíme si osobní setkání, při kterém si upřesníme všechny detaily a ukážeme vám naše vzorníky potahových látek, koženek  a stropovic.

Ano, pokud vám nevyhovuje standardní otevírací doba, prosím, zavolejte nám a domluvíme si schůzku v sobotu, nebo v neděli.

Stačí nám, když přivezete konkrétní části interiéru, které chcete čalounit. Nevíte-li si rady, nevadí, automobil přivezte. Sedačky, výplně a ostatní části sami demontujeme. Jakmile budeme mít vše hotové, vrátíme vše do pořádku.

Nemusíte mít obavy, jak se dopravit domů, když nám automobil svěříte do úschovy. Dovezeme vás do nejbližšího města Čáslav, kde můžete nastoupit do vlaku, který pravidelně cestuje na trase Praha – Brno. Ve městě Kolín, které je 2 zastávkou ve směru do Prahy, lze přestoupit do vlaku, který směřuje na Moravu.

Široký výběr látek, koženek a stropovic

Za 30 let podnikání jsme navázali kontakt s řadou spolehlivých a kvalitních dodavatelů potahových látek, koženek, eko kůži a stropovic. Pokud nás navštívíte, rádi vám ukážeme naše vzorníky.

Máme spokojené zákazníky

„S Petrem Zárubou spolupracuji již řadu let. Známe se ještě z dob, kdy pracoval v autoservisu v Kutné Hoře. V posledních cca 10ti letech pro mne dělal čalounění do mých vozů, ať už to byla Škoda Octavia nebo Škoda 110 R. Velice pěkně mi přepracoval přední sedačky do soutěžního vozu Lada. Spokojenost, vždy perfektní práce. Jelikož má hodně práce, je zapotřebí ho zavčasu kontaktovat, tak aby se mi čalounění setkalo se zbytkem renovace veterána na konci jeho opravy. Doporučuji. Petře, vydrž dělat ještě dlouho.“

Pro pana Anděla jsme realizovali:

  • čalounění sedaček a interiéru do vozu Škoda Octavia,
  • čalounění sedaček a interiéru do vozu Škoda 110 R.
„Petr Záruba odvedl krásnou práci a u mne to bylo obzvlášť zajímavé i z důvodu, že se interiér dělal na dvakrát a čalounění sedadel dokonce bez přítomného vozu. Sedadla a výplně pan Záruba udělal ve své dílně. Následně asi za měsíc jsme se sešli u mne doma, kde dodělal potažení přístrojové desky koženkou a kompletně přečalounil interiér kobercem. Renovaci provedl již v únoru roku 2014 a dodnes je vše perfektní.“

Pro pana M. B. jsme realizovali:

  • čalounění sedaček a výplní do vozu Škoda Felicia,
  • čalounění interiéru kobercem.

Nejste si stále jistí, zda jsme ti praví, co se hodí k čalounění vašeho vozu Škoda? Podívejte se na další reference, které nám naši zákazníci poskytli.

Máte otázky? Napište nám.

Aby naše odpověď co nejlépe zodpověděla všechny vaše dotazy, prosím, uveďte co nejvíce informací. Pokud nám budou nějaké informace chybět, napíšeme vám. Děkujeme.

Nebo nám zavolejte.

Hledáte referenční fotografie naší ostatní práce?